Sport

Ja kush zgjidhet portieri më i mirë në Spanjë

Ja kush zgjidhet portieri më i mirë në Spanjë

Përveç dy çmimeve që mori Lionel Messi, të lojtarit dhe të golashënuesit, ditën e sotme  është shpallur edhe portieri më i mirë në Spanjë për sezonin 2017-2018.

Ky çmim i shkon portierit të Atletico Madridit, Jan Oblak.

Ai mori trofeun “Zamora”, pasi pësoi 22 gola në 37 ndeshje sezonin e kaluar, që e bënë atë pa asnjë dyshim portierin më të mirë në La Liga.

Edhe këtë sezon Oblak po bën shumë mirë për Atleticon e  Madridit, e cila renditet në vendin e dytë me 23 pikë, 1 më pak se Barcelona kryesuese.

Click to comment

Më të lexuarat

REKLAMA JUAJ KËTU!
To Top